Про ліцей

Ліцей сьогодні – це інноваційний навчальний заклад з більш, ніж 60-річною історією, багатими традиціями, високими трудовими досягненнями.

Професійний ліцей вносить істотний внесок у підготовку висококваліфікованих кадрів гірничовидобувної промисловості. Ліцей здійснює підготовку робітників на основі базової, повної загальної середньої освіти. Навчання ведеться за денною формою, мова освітнього процесу - державна. Створені необхідні умови для оволодіння професійними уміннями на високому рівні за всіма професіями. Активно ведеться робота з оновлення професійно-кваліфікаційної структури підготовлених кадрів з урахуванням ринку праці та запитів особистості.

img 02Важливим чинником успішності учнів є доброзичлива, творча і водночас ділова атмосфера, створена в ліцеї. Учні мають можливість аналізувати себе як дослідники-початківці в навчальній і виробничій діяльності. Вони стають учасниками олімпіад, конкурсів професійної майстерності, виставок технічної та декоративно-прикладної творчості, оглядів художньої самодіяльності, спортивних змагань. В ліцеї створені всі необхідні умови для розвитку творчих здібностей особистості,організації та проведення дозвілля учнів: працюють факультативи, гуртки технічної декоративно-прикладної творчості, клуби за інтересами. Значне місце займає забезпечення реалізації громадських інтересів молоді.

Можливі сьогодні унікальність і неповторність? В душах і поглядах, почуттях і прагненнях? Ми вибираємо найкраще і сьогодення. Чесне і відкрите!

Знання, отримані в ліцеї, зроблять вас більш впевненими та сильними. Дозволять довести всьому світу,що розум і людяність – найдорожчий скарб.

За роки навчання учні не тільки успішно опановують обрану професію, але і стають соціально адаптованими, конкурентно-img 01здатними фахівцями,які вміють жити і працювати в умовах сучасного виробництва – Державне підприємство «Вугільна компанія «Краснолиманська». Сьогодні все частіше діти випускників нашого закладу освіти, йдучи шляхом своїх батьків, приходять до нас навчатися, отримувати бажану професію. 

 

 

 

 

Історія закладу

     Історія профтехосвіти у нашій області та місті невід'ємно пов'язана з історією становлення та розвитку найважливіших галузей промисловості, будівництва. У 1954 році введено до лав шахту "Родинська" з проектною потужністю 300 тис. тон вугілля на рік на глибині 500-600 м і мало бути відпрацьоване вугільне поле розміром 3,7 км і 2,4 км за падінням. Для цього підприємства наказом Сталінського управління трудових ресурсів у вересні 1954 року у селищі Родинське організована гірничопромислова школа       № 44, яка здійснила підготовку гірників і прохідників. Після прийняття постанови Ради Міністрів "Про міри щодо підвищення кваліфікації та створення кадрів будівельників" у 1956 році гірничопромислова школа № 44 реорганізована у будівельне училище № 33 за підготовкою каменярів, теслярів, малярів, штукатурів.

     В 1958 році здобуто перше вугілля із забою шахти "Краснолиманська" з проектною потужністю 1,2 млн. тон вугілля на рік, у зв'язку з цим підприємство стає базовим для училища, а направлення підготовки гірниче - машиніст вугільного комбайну, машиніст електровозу підземний, машиніст шахтних машин та механізмів, електрослюсар підземний.

     Випускник училища вечірнього відділеня за фахом "Машиніст гірничовиємкових машин" Гордовенко Михайло Васильович у 1999 році за досягнуті успіхи у праці удостоєний високого звання Герой України.

     У березні 1960 року ведено в експлуатацію збагачувальну фабрику "Краснолиманська". На початку 1980 року виробничий потенціал доведено до 2214 тис. тон. за переробкою рядового вугілля; удосконалена проектна технологічна схема, засвоєно нове високовиробниче обладнання і в подальшому в училищі відкрита підготовка кваліфікованих робітників за спеціальністю "Апаратник вуглезбагачення; машиніст установок збагачення та брикетування".

     У 1963 році будівельне училище № 33 реорганізовано у міськПТУ № 80, далі у СПТУ № 80, ПТУ № 80, а з 2004 року - Родинський професійний ліцей і його історія невід'ємно пов'язана з Державним підприємством "Вугільна компанія "Краснолиманська", шахтою "Родинська". За шестидесятирічний період становлення ліцеєм підготовлено понад десяти тисяч кваліфікованих робітників.

     Родинський професійний ліцей є державним навчально-виховним закладом та входить до системи освіти, забеспечуя реалізацію потреби людини у придбанні професійної освіти, оволодінні робітничою професією, виконання замовлення суспільства та держави.

 

Прочитано 3751 разів