Середа, 07 грудня 2022 21:44

Рекомендації для учасників освітнього процесу щодо організації роботи за комп’ютером без шкоди для здоров’я

Оцініть матеріал!
(1 голос)

Сьогодні, здобувачі освіти навчаються в дистанційному режимі, активно користуючись комп’ютером. Однак, не варто забувати, якщо занадто довго сидіти за монітором в одній позі й не давати очам відпочивати, то можна зашкодити своєму здоров’ю.

       Дія та вплив електромагнітного випромінювання основані на концепції взаємодії зовнішніх полів з внутрішніми полями організму людини, та впливає на центральну нервову систему, очі, кровотворну систему, серцево-судинну систему, ендокринну та імунну системи й обмінні процеси.

Регулярна робота з комп’ютером без застосування відповідних захисних засобів приводить до зниження імунітету, захворювання органів зору, до хвороб серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту.

Спілкування з комп’ютером супроводжується нервовим напруженням, оскільки вимагає швидкої реакції. Короткочасна концентрація нервових процесів викликає в людини втому.

Запобігти перевтомі можна, для цього потрібно:

  • Обмежити тривалість роботи учня за комп’ютером,
  • Робити гімнастику для очей,
  • Використовувати виключно якісні програми,
  • правильно облаштувати робоче місце: екран монітора має знаходитися на відстані 40-80см від очей користувача, з урахуванням розмірів алфавітно-цифрових знаків і символів.
  • Тримати поставу: за комп’ютером сидіти треба рівно та слідкувати, аби спина не прогиналася. До того ж варто обирати хорошее робоче крісло
  • Чистити монітор. Не рекомендовано залишати сліди від пальців чи плями на моніторі. Також варто витирати пил та бруд із комп’ютера за допомогою мікрофібри та спеціальних спреїв чи серветок.
  • Часте моргання. Не забувайте моргати, коли довго працюєте за комп’ютером. Моргайте кожні 5 секунд, якщо відчули, що очі перенапружені. Це масажує очі і сприяє зволоженню рогівки.
  • Фокусування погляду. Для «наведення різкості» в очах – підійдіть до вікна і сфокусуйте погляд спочатку на ближніх об’єктах, потім подивіться вдалечінь. Такі вправи допоможуть очам відпочити і відновитися.
  • Відпочивати чи змінювати вид діяльності:кожні 30-40 хвилин варто на кілька хвилин відпочивати від монітора. Наприклад, встати попити води чи чаю, а ще краще – переключитися на інший вид роботи.

Але основна порада, яку варто запам’ятати, – це слухати своєтіло! Відпочивайте, коли відчуваєте, що втомилися.

Прислухайтеся до потреб організму, і він віддячить вам гарним самопочуттям та добрим здоров’ям!

PS:

Науковці Оксфордського університету знову потурбувалися про батьків, котрі надто стурбовані шкодою, якої завдають комп’ютери їхнім дітям, і провели ретельне дослідження.

Вони вирахували, що підлітки можуть проводити за екранами по 257 хвилин на добу (4 години 20 хвилин). Цього часу вистачає для розвитку соціальних зв’язків і навичок та виконання різних завдань.

Прочитано 617 разів